Loading...

Nowa zakładka w wyszukiwarce – Zakupy Google

Home / Pozycjonowanie / Nowa zakładka w wyszukiwarce – Zakupy Google

Właśnie dziś pojawiała się w Polskich wynikach wyszukiwania nowa możliwość przeszukiwania Internetu, a dokładniej produktów które chcemy kupić. Oprócz zakładek Wszystko, Grafika, Mapy dodatkowo mamy zakładkę Zakupy gdzie Google listuje nam oferty sprzedażowe produktu o które pytamy. Póki co możliwość filtrowania jak również sortownia jest ograniczona, ale zapewne to pierwsze testowe wdrożenie.

Sortowanie ma tylko trzy możliwości: domyślnie, cena rosnąca, cena malejąca. W przykładzie jaki sprawdzałem dla telefonu Huawei P9, akurat cena malejąca pokazała masę dodatkowych gadżetów do tego telefonu, a dopiero na następnych podstronach pierwsze oferty samego telefonu.

Filtrowanie póki co również ubogie: nowe elementy, cena od-do oraz sprzedawcę. Zapewne niedługo Google poprosi o dokładniejsze określenie poszczególnych cech zakupowych poprzez  dane strukturalne. Śmieszne jest to że większość dostawców ofert to albo duże sklepy albo porównywarki cen jak np Ceneo. Zakładka „Zakupy” to chyba gwóźdź do trumny dla tych ostatnich.

Opis na stronie od Google:

Produkty i oferty pasujące do Twojego zapytania. Google pobiera od tych sprzedawców wynagrodzenie. Płatność to jeden z kilku czynników, na podstawie których uporządkowaliśmy te wyniki. Są one dopasowane do Twoich bieżących wyszukiwanych słów i mogą zależeć także od Twoich wizyt na innych stronach. Więcej informacji znajdziesz w Centrum pomocy reklam konsumenckich Google. Aby zablokować określonych reklamodawców, zrezygnować ze spersonalizowanych reklam lub potwierdzić tę rezygnację, użyj Ustawień reklam Google.

Comments(0)

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.